Eile toimus Alexela meistriliiga üks mängudest, kus seisid vastamisi Kalev/Cramo ja Pärnu Sadam. Alles lõpuminutitel kasvatas Kalev enda punktisummat märgatavalt suuremaks pärnakate omast, kuid pärnaka suutsid selle vahe uuesti tagasi võtta ja mäng lõppes seisuga 74:71 Kalev/Cramo kasuks.
Kalevi kõige tulemuslikum mängija oli Rain Veiderman 16 punktiga ning Pärnu poolel Domagoj Bubalo 23 punktiga.
esmaspäev, 30. jaanuar 2017
pühapäev, 29. jaanuar 2017
Rootsi talveralli
Autoralli MM-sarjas on kahe nädala pärast kavas teine etapp ehk Rootsi talveralli. Ralli korraldajaid segab ettevalmistusel aga liiga soe ilm.
Viimastel aastatel on olnud väga pehmed talved, mis on samuti seganud Rootsi talverallit. Näiteks jäi eelmisel hooajal 21st toimuma pidanud kiiruskatsest ära lausa üheksa.
Halb seis on korraldajatel ka tänavu, sest ilmad on soojad. Kõige probleemsem koht asub Karlstadi läheduses. Algsete plaanide järgi tuleb võistlejatel seal sõita nii neljapäeva kui ka laupäeva õhtul. Praeguste ilmastikutingimuste tõttu on kahjuks kõnealune piirkond vee all. Asja teeb kurvemaks lähinädalate ilmaprognoos, mis lubavat vihmasadude jätkumist.
Kui ei ilmu ootamatult teadet Rootsi ralli mittetoimumisest, siis leiab see aset 9.-12. veebruarini.
Georg Gross katsetas uut masinat
Tänavu aasta Ott Tänaku eelmise masinaga sõitev Georg Gross, testis 28. jaanuaril Lõuna-Eesti teedel Ford FiestaWRC-d.


28.jaanuaril toimus lumistel Lõuna-Eesti teedel Georg Grossi ja Raigo Mõlderi esimene katsetus Ford Fiesta WRC'ga, et jõuda selgusele millise ja kui võimsa masinaga tegu on.Testi eesmärgiks oli sõitjatel kätte saada tunnetus ning õppida auto käitumist ja käsitlemist lumistel ning jäistel teedel. Ford Focus WRC uus auto on kui öö ja päev võrreldes eelmise WRC masinaga ning see andis ka mehaaniktele palju tööd ja avastasmist. Georgi ja Raigo sõnul on tunne uues autos hea, kuid õppida on veel palju. Uut masinat võib võidu kihutamas näha juba 11.veebruaril algaval Sarma rallil.
Videod ja pildid testist:


Midagi peaaegu võimatut: USA korvpalluril hüppas mängu ajal silm välja
Uus-Meremaa korvpalliliigas sai neljapäeval(26.01) raske vigastuse New Zealand Breakersi mängija Akil Mitchell, kelle silm "hüppas välja" vastase käega kohtudes. Nagu videos näha võib, hoidis Akil enda silmast kinni senini, kuni jõudis haiglasse. Ta kirjeldab enda kogetud tundeid nii: "Tundsin peopesaga, et mu silm on näost väljas. Õnneks näen veel sellega. Mäletan, et mõtlesin "Oh, mees... See on päris paha" ning kui aru sain, mis juhtunud on, läksin endast täiesti välja. Mulle anti kiirabis valuvaigisteid ja mingeid silmatilku, pärast mida tundsin, et silm liikus oma kohale tagasi. See oli väga veider tunne. Kui lõpuks jälle pilgutada sain, oli see hea tunne."
Korvpallurid kui heategijad
Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna liikmed tegid ühe heateo - nimelt käisid nad Tartu Ülikooli kliinikumis doonoritena verd andmas. Piltidel on näha, kuidas korvpallimeeskonna ääremängija Janar Talts, tagamees Kristen Meister ning füsioterapeut Martin Vahimets verd annavad.
Pilt Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna facebook'i lehelt
laupäev, 28. jaanuar 2017
Arsenali jalgpallimeeskonna peatreeneri juhendamiskeeld
22. jaanuaril toimus Londoni Arsenali ja Burnley kõrgliigakohtumisel, mis võttis arvatust teistsuguse pöörde.
Viimastel lisaminutitel anti Burnleyle penalt, millega ei olnud rahul Arsenali peatreener Arsene Wenger. Treener oli kohtunike otsusest nii šokeeritud, et ta saadeti platsi äärest minema. Tema rahustamiseks üritas üks kohtunikest teada tunneli poole suunata, kuid Wenger hakkas kohtuniku suunas solvavaid väljendeid kasutama ja sattus temaga füüsilisse kontakti.
Rahunenuna tunnistas peatreener oma vigu ja vabanda, kuid siiski otsustas Inglismaa jalgpalliliit talle neljamängulise juhendmiskeelu panna.
Arsenali peatreener Arsene Wenger ja kohtunik Anthony Taylor |
pühapäev, 22. jaanuar 2017
Monte-Carlo ralli
2017 aasta rallihooaeg on alanud!
Lõpuks on see käes. Kauaoodatud 2017.aasta WRC hooaja esimene etapp on peetud ning paljud küsimused said vastuse, kuid samas väga küsimusi tekkis veel juurde.
Kas neljakordne maailmameister Sebastien Ogier jätkab sealt, kus eelmine aasta pooleli jäi Volkswageniga? Kas uus Toyota suudab teistele konkurentsi pakkuda? Kuidas suudab uue Ford Fiesta WRCga meie oma rallisõitja Ott Tänak hakkama saada? Võib öelda, et nendele küsimustele saime vastuse peale esimest etappi, kuid võib ka öelda, et selget pilti me ikkagi veel luua ei saa. Ei saa ka me veel uusi WRC autosi omavahel võrrelda, kuna lõpptulemustest leiame kõrgel viiendal kohal lõpetanud Craig Breen'i, kes sõitis ju eelmise aasta Citroen DS3 WRCga. 380 kilomeetrit pikk Monte-Carlo ralli oli vaid soojendus algavale WRC hooajale.
Video: Monte-Carlo ralli
Monte-Carlo näitas enda dramaatilisust juba ralli esimesel katsel
Monte-Carlo algas väga dramaatiliselt. Esimese katse said läbida vaid kaks autot, kui tuli teade, et rajal on juhtunud õnnetus,Hyundai sõitja Hayden Paddoniga. Paddon ja tema kaardilugeja John Kennard paiskusid kiires vasakkurvis teelt välja, tabades ka seal olnud fotograafi. Kuna ohus oli inimelu, siis katse ka peatati ning hiljem tühistati. Pikalt oli kannatanu seisund ja olukorra tõsidus ebaselge, kuid paar tundi peale õnnetust tuli ka teade, et prantsuse fotograaf on saadud vigastustesse haiglas hukkunud. Tegemist oli väga õnnetu juhtumiga ning see näitas et autosport võib olla väga julm. Kuigi ekipaazi Paddoni ja Kennardiga oli kõik korras, otsustas meeskond ja sõitjad rallit mitte jätkata, mis on ka mõistetav otsus nende poolt.
Video: Hayden Paddoni väljasõit esimesel kiiruskatsel
Uus auto, uus võistkond – TOYOTA
Kui vaadata lõpptulemusi, siis leiame seal teisel kohal Toyota Yaris WRCga sõitvad Jari-Matti Latvala ja Miikka Anttila. Võiks ju statistika põhjal öelda, et Toyota on teinud uskumatu alguse. Ütlesid nad ju isegi, et poodiumi kohad tulevad eesmärgiks alles hooaja teises pooles, kui on juba piisavalt kogemusi uue autoga, kuid poodium juba esimesel etapi- uskumatu algus Toyota poolt. Siiski tuleb tunnistada, et Monte-Carlo ralli ei näita auto tegelikke võimeid ning siiski tuleks natuke oodata, et saada õiget pilti uuest Toyotast.
Video: Toyota Yaris Monte-Carlo rallil
Ott Tänak- palju ebaõnne, kuid ikka poodiumil
Ott Tänak uue kaardilugeja Martin Järveojaga näitas ülimat küpsust ja stabiilsust. Nagu ka Otti tiimi boss Malcolm Wilson ütles, et Ott Tänakul on aeg juba enda kogemusi rakendada. Seda ka Ott suurepäraselt tegi. Kuni viimase päevani püsis Ott teisel kohal. Teda edestas vaid valitsev maailmameister ja tiimikaaslane Sebastien Ogier. Enne viimast võistluspäeva näis, et M-Sport võtab siit rallilt kõik, mis võtta annab. Paraku aga nii ei läinud. Taaskord saime kinnitust, et autospordis on kõik võimalik, eriti Monte-Carlos. Viimase võistluspäeva esimesel katsel selgus, et Ott Tänaku Ford Fiesta WRC teeb väga imelikku häält ning ka kiirus pole see, mis olema peaks. Kui Ott jõudis katse lõppu, ütles ta ka ise, et auto mootor ei tööta korralikult ning nad proovivad teha, mis teha annab. Paraku ei suutnud eestlased autot korda teha ning seetõttu tuli kolm viimast katset sisuliselt poole nõrgema mootoroiga läbi sõita. See kukutas enne viimast katset Ott Tänaku teiselt kolmandaks ning näis, et viimane katse kukutab ta ka poodiumi kohalt välja. Siiski näitasid Tänak/Järveoja, milleks nad on võimelised ning sõitsid katse teise poole 30 sekundit kiiremini, kui neid ohustanud Dani Sordo. Pingutus oli seda väärt ning lõpptulemuseks Sebastien Ogieri ja Jari Matti Latvala järel kolmas koht, mis näitas, et konkurentidel tuleks meie ekipaazil silm peal hoida.
Video: Ott Tänak Viimasel katsel
Jalgapalli kardinaalselt muutvad ideed
18. jaanuar 2017 šokeeris FIFAs tehnilise direktorina töötav endine Hollandi koondise legend Marco van Basten jalgpallimaailma. Ta pakkus välja mitmeid ideid, kuidas mängu huvitavamaks teha. Lennukamateks ideedeks on penaltite ja suluseisu kaotamine, neli veerandaega ja karistupink.
Penaltite kaotamine
Penaltite asemel soovib Basten hakata kasutama bulliteid. Karistuslöökide kaugus väravast peaks olema 25 meetrit ja löögi sooritamiseks oleks aega ainult 8 sekundit.
Lemsalu kommentaar: ,,Liiga suur traditsioonide muutmine. See võib hirmus huvitav tunduda, aga… Mängus on aega triblada küll. Kui oled mees, siis mine lihtsalt üks ühele. Nüüd hakatakse tavalist mänguelementi duubeldama. See ei ole hea idee, penaltid on huvitavad. Mõelge vaid MMidele ja EMidele – see traagika.”
Suluseisu kaotamine
Van Basteni hinnangul muudaks suluseisu kaotamine mängu pilkupüüdvamaks. Samuti oleks sellise muutuse korral ründaval tiimil lihtsam väravaid lüüa ja tekiks rohkem väravavõimalusi.
Kivisilla kommentaar: ,,Minu jaoks on see kõige äärmuslikum ettepanek. See on jalgpalli alustala muutmine. Igaüks, kes on jalgpalli suluseisuta mänginud, saab aru, kui drastiline see vahe on. Suluseisu reeglit on järk-järgult muudetud selliselt, et ta soosiks väravate löömist. Ma ei kujuta tipptasemel jalpalli ilma suluseisuta ette. See ei oleks jalgpall.”
Oranž kaart ja karistuspink
Basteni soov on võtta kasutusele oranž kaart, mis saadaks mängija 10 minutiks karistuspingile. Veel tahab ta tuua mängu maksimaalse vigade arvu, kus 5 viga saanud mängija eemaldatakse mängust.
Lemsalu kommentaar: ,,Seda ma kujutan täitsa ette. Kui on väga agressiivne mängija ja käitub ebaadekvaatselt, siis minugipärast jäägu meeskond vähemusse. Jalgpallis pole probleem v10 minutit vähemuses mängida. Samas maksimaalsete vigade arvul ma mõtet ei näe.”
Neli veerandaega
Hollandlase arvates, oleks hea mõte hakata kasutama veerandaegasid, sest siis ei oleks mäng nii kurnav ja treeneril oleks rohkem aega mängijatega suhelda.
laupäev, 21. jaanuar 2017
Thierry Neuville'i ebaõnn
Monte Carlo rallit juhtis algusest peale belglane Thierry Neuville'i (Hyundai). Täna tabas Neuville'i ebaõnn. 13. kiiruskatsel väljasõitu tehes lõhkus ta oma masina vedrustuse. Selle tõttu pidi Thierry liidrikoha loovutama prantslasele Sebastien Ogierile (Ford).
„13. kiiruskatsel tegin vea ning võtsin kurvi liiga järsult. Seal oli palju kruusa, mistõttu me sõitsime millelegi pihta ja lõhkusime auto vedrustuse ära,“ rääkis Neuville väljasõidust. „Ma olen äärmiselt pettunud ja mul on kahju oma tiimist, kes tegi sel nädalavahetusel suurepärast tööd,“ lisas ta.
„Me peame meeles positiivseid asju sellest nädalavahetusest, kaasa arvatud meie head esinemist ja tempot,“ võttis belglane kokku pea kolm päeva Monte Carlo rallil liidripositsioonil olemise.
Video Neuville'i auto remontimisest
neljapäev, 19. jaanuar 2017
Päeva nali: Russell Westbrook unustas ära, kuidas korvpalli põrgatada
Oklahoma City Thunderi mängujuht Russel Westbrook on seal hooajal olnud väga edukas. Ta on mängitud mängudest võitnud pooled kolmikduubliga(saanud ühes mängus vähemalt kahekohalise arvu punkte). Muidu väga head tööd tegev Westbook unustas lihtsalt keset mängu ära, kuidas palli põrgatada ja nagu videost näha võib, kõnnib ta pall käes ringi.
Väiksemate rikkumiste korral pigistavad NBA kohtunikud silma kinni, aga sel korral oli eksimus väga suur.
Link videole: https://streamable.com/fmj4p
Väiksemate rikkumiste korral pigistavad NBA kohtunikud silma kinni, aga sel korral oli eksimus väga suur.
Link videole: https://streamable.com/fmj4p
pühapäev, 15. jaanuar 2017
Eesti jalgpallikoondise langus FIFA edetabelis
FIFA edetabel on rahvusvahelise jalgpalliliidu FIFA edetabel, mida on peetud 1993. aastast. Edetabeli punktid sõltuvad kõik A-koondiste viimase nelja aasta jooksul mängitud mängudest ja tulemustest.
Hetkeseisuga, 12. jaanuar, on suurim punktisumma, 1634 punkti, Argentinal. Temale järgnevad Brasiilia 1544 punktiga, Saksamaa 1433 punktiga ja Tšiili 1404 punktiga.
Eesti jalgpallikoondis langes värskes FIFA edetabelis ühe koha võrra ning leiab end 117. kohalt 289 punktiga. Eesti languse põhjuseks oli Nicaragua, kes kerkis koguni 13 koha võrra 111. kohale.
Eesti lähinaabritest on Läti 110., Leedu 105. ning Soome 93. kohal. Gibraltar jagab koos kuue teise vutiriigiga viimast ehk 205. kohta.
Naiste edetabelis on Eesti märkimisväärselt tublil 80. kohal 1266 punktiga. Edatabelit juhib USA 2140 punktiga, Saksmaa 2109 punktiga ja Prantsusmaa 2041 punktiga.
Rally Alūksne
Rally Alūksne toimus 13.-14. jaanuaril, see ralli on osa nii Eesti kui ka Läti meistrivõistluste sarjast ja oli ühtlasi ka I etapp 2017.aastal. Ralli üldpikkus oli 282,45 km, lisakatsete pikkuseks 95,96 km, kokku sõideti 10 lisakastet, pinnaseks millel sõitma pidi oli lumi ja jää. Kokku startis rallil 83 võistluspaari.
13. jaanuaril sõideti kokku 3 kiiruskatset, mille järel olid võistlust juhtimas Kalle Rovanperä-Risto Pietiläinen (Škoda Fabia R5), kelle edu Nikolay Gryazini - Yaroslav Fedorovi (Škoda Fabia R5) ees oli +35,87 ning parimate eestlastena lõpetasid reedese avapäeva Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo VIII) ees +53,43 sekundit.
14. jaanuaril jäi sõitjatel sõita veel 7 kiiruskatset, neist pikim 14,79 km ehk SS10, mis oli ka ralli viimakseks katseks ehk Powerstage-iks. Rally Alūksnelt noppisid kõik katsevõidud ja powerstage maksimumpunktid Kalle Rovanperä-Risto Pietiläinen, kes olid ka Rally Alūksne võitjad. Ralli teisele kohale jäid Nikolay Gryazin-Yaroslav Fedorov, ralli lõpuks lahutas neid esimesest kohast +1,38,03 sekundit. Eestastest parimat tulemust näidanud Ranno Bundsen-Robert Loštšenikov, saavutasid rallil kolmanda koha ning neid jäi esimesest kohast lahutama +3,12,28 sekundit.
Eesti meistrivõistluste absoluutarvestuse 4WD EMV1 klassis läks hooaja avaetapi klassivõit Gryazin – Fedorovile, kelle edu Bundseni – Loštšenikovi ees oli +1:34.25 sekundit. Kolmas koht läks lätlastele Edijs Bergmanis - Edgars Grīns-ile (Mitsubishi Lancer Evo IX), kes jäid klassivõitjatest maha +3:12.28.
Absoluutarvestuse 2WD EMV2 klassi parimad olid Mārtiņš Sesks - Andris Mālnieks. Klassi teised olid Oliver Ojaperv – Jarno Talve (Ford Fiesta R2), kes jäid lätlastest maha +1:40,06. Meistrivõistluste esimese etapi lõpetasid oma klassi kolmandana Roland Poom - Ken Järveoja (Ford Fiesta R2), kes jäid Ojaperv - Talvelvest maha vaid 1,46 sekundiga.
13. jaanuaril sõideti kokku 3 kiiruskatset, mille järel olid võistlust juhtimas Kalle Rovanperä-Risto Pietiläinen (Škoda Fabia R5), kelle edu Nikolay Gryazini - Yaroslav Fedorovi (Škoda Fabia R5) ees oli +35,87 ning parimate eestlastena lõpetasid reedese avapäeva Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo VIII) ees +53,43 sekundit.

14. jaanuaril jäi sõitjatel sõita veel 7 kiiruskatset, neist pikim 14,79 km ehk SS10, mis oli ka ralli viimakseks katseks ehk Powerstage-iks. Rally Alūksnelt noppisid kõik katsevõidud ja powerstage maksimumpunktid Kalle Rovanperä-Risto Pietiläinen, kes olid ka Rally Alūksne võitjad. Ralli teisele kohale jäid Nikolay Gryazin-Yaroslav Fedorov, ralli lõpuks lahutas neid esimesest kohast +1,38,03 sekundit. Eestastest parimat tulemust näidanud Ranno Bundsen-Robert Loštšenikov, saavutasid rallil kolmanda koha ning neid jäi esimesest kohast lahutama +3,12,28 sekundit.

Eesti meistrivõistluste absoluutarvestuse 4WD EMV1 klassis läks hooaja avaetapi klassivõit Gryazin – Fedorovile, kelle edu Bundseni – Loštšenikovi ees oli +1:34.25 sekundit. Kolmas koht läks lätlastele Edijs Bergmanis - Edgars Grīns-ile (Mitsubishi Lancer Evo IX), kes jäid klassivõitjatest maha +3:12.28.
Absoluutarvestuse 2WD EMV2 klassi parimad olid Mārtiņš Sesks - Andris Mālnieks. Klassi teised olid Oliver Ojaperv – Jarno Talve (Ford Fiesta R2), kes jäid lätlastest maha +1:40,06. Meistrivõistluste esimese etapi lõpetasid oma klassi kolmandana Roland Poom - Ken Järveoja (Ford Fiesta R2), kes jäid Ojaperv - Talvelvest maha vaid 1,46 sekundiga.

EMV4 (E12) klassi autode arvestuse klassivõidu said Bundsen – Loštšenikov, kelle järel said teise koha Edijs Bergmanis - Edgars Grīns (Mitsubishi Lancer Evo IX) +01:24,39. Kolmandad olid Guntis Lielkājis - Ivars Grošus (Mitsubishi Lancer Evo IX),kes kaotasid teisele kohale vaid 0.34 sekundit.
Klassi EMV5 võtsid klassivõidu Kristo Subi - Raido Subi (Honda Civic Type-R). Teisele kohale jäid said teise koha Karel Tölp - Martin Vihmann (Honda Civic Type-R) +01:23,35. Klassi kolmandad olid Petr Turkin - Vasily Mirkotan (Citroen DS3 R3T) +02:50,70.
Kaheveoliste kuni 1,6 liitrise mootoriga autode klassi EMV6 etapi parimad olid Sesks – Mālnieks, kelle järel said teise koha Ojaperv – Talve +01:40,06 ning kolmandad olid Poom – Järveoja +01:41,52.
Rahvusliku E-rühma klassis EMV7 (E11), võtsid hooaja esimese klassivõidu Mario Jürimäe - Rauno Rohtmets (BMW M3), teisele kohale jäid Egidijus Valeiša - Povilas Reisas (BMW M3), neid lahutas esimesest kohast 44,57 sekundit. Rohkem lõpetajaid selles klassi polnud.
Kuni kaheliitrise mootoriga kaheveoliste klassi EMV8, said lumises Alūksnes kõige parema tulemuse, Ronald Jürgenson - Marko Kaasik (Peugeot 205 GTI). Klassi teised olid Alari Sillaste - Arvo Liimann (AZLK 2140), kes pärast avapäeva käigukasti rikke tõttu katkestamist rally2 süsteemis uuesti rajal olid. Klassi esimestele kaotasid mehed +17:42,06.
Rahvusliku E-rühma klassis EMV9 (E9), kus sõidetakse 1,6 liitrise mootoriga kaheveoliste autodega, sõitsid parima tulemuse välja Klim Baikov - Andrey Kleshchev (VAZ 2105). Klassi teised olid Vaido Tali - Taavi Udevald (VAZ 2105 VFTS) +04.03,83.
Rallil sõitnud 84-st võistluspaarist jäi rallil lõpuks alles 66.
Video: Momendid Rally Alūksnelt
Fotod: Pille Russi
laupäev, 14. jaanuar 2017
Dakari ralli lõpp
Täna lõppes jaanuari alguses alguse saanud Dakari ralli. Viimase katsena pidid võistlejad läbima 64 kilomeetrit katset ja 700 kilomeetrit ülesõitu.
Dakari ralli 2017 lõppjärjestus
1. Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret, Peugeot 28:49.30
2. Sébastien Loeb/Daniel Elena, Peugeot +00:05.13
3. Cyril Despres/David Castera, Peugeot +00:33.28
4. Nani Roma/Alex Haro Bravo, Toyota+01:16.43
5. Giniel de Villiers/ Dirk von Zitzewitz, Toyota +01:49.48
6. Orlando Terranova/Andreas Schulz, Mini +01:52.31
7. Jakub Przygonski/Tom Colsoul, Mini +04:17.47
8. Romain Dumas/Alain Guehennec, Peugeot +04:24.01
9. Conrad Rautenbach/Robert Howie, Toyota +04:40.13
10. Mohammed Abu-Issa/Xavier Panseri, Mini +04:53.30
Eesti krossisõitjad
Toomas Triisa ja Mart Meeru jõudsid Dakari ralli finišisse. Viimasele katsele startis Triisa Malle-moto liidrina. Ta suutis oma positsiooni hoida viimase katese lõpuni ning tuli võistlusklassi võitjaks.
![]() |
Toomas Triisa finišis. |
Tsiklite arvestuses jõudis Triisa finišisse 33. ja Meeru 61. ajaga. Üldarvestuses sai Triisa 30. ja Meeru 50. koha. Esimese koha sai KTM-iga sõitnud britt Sam Sunderland.
Malle-moto klassi lõppseis
1. Toomas Triisa (Eesti) 37:55.05 (tsiklite üldarvestuses 30. koht)
2. Lyndon Poskitt (Suurbritannia) +2:32.45 (39.)
3. Jose Julian Kozac (Argentina) +2:46.24 (40.)
4. Robert jr. Van Pelt (Holland) +3:24.51 (43.)
5. Manuel Lucchese (Itaalia)+4:50.56 (51.)
6. Mart Meeru (Eesti) +5:43.35 (55.)
7. Toia Diocleziano (Itaalia) +6:49.40 (58.)
8. Kevin Echeveste (Argentina) +7:25.15 (60.)
9. Julian Jose Garcia Merino (Hispaania) +10:22.31 (72.)
10. Jean-Christophe Menard (Prantsusmaa)+12:04.39 (77.)
Tsiklite üldarvestus
1. Sam Sunderland (Suurbritannia) 31:34.11
2. Matthias Walkner (Austria) +33.09
3. Gerard Farres (Hispaania) +37.22
4. Adrien van Beveren (Prantsusmaa) +39.10
5. Joan Barreda Bort (Hispaania) +44.32
6. Paulo Goncalves (Portugal) +52.46
30. Toomas Triisa +5:42.16
55. Mart Meeru +11:20.30
Veoautode arvestuses sai teise Dakari võidu Eduard Nikolaev (Kamaz). Teise koha sai Dmitri Sotnikov (Kamaz) ning kolmanda koha sai möödunud aasta Dakari ralli võitja Gerard de Rooy (Iveco).
Quadide arvestuses said Dakari rallil esimesed kuus kohta Yamaha sõitjad. Karjääri esimese Dakari võidu sai Sergey Karyakin, teise koha sai Ignacio Casalet ning kolmanda Pablo Copettit.
UTV-de arvestuse sai esimese koha Leonardo Torres (Polaris).
pühapäev, 8. jaanuar 2017
Naiste kaklus keset korvpallimängu
Eesti aja järgi 8. jaanuari öösel toimus USA-s Nevada ja Utah State'i naiskondade vahel mäng. Keset mängu puhkes naiste vahel kaklus, kus osalesid ka vahetusmängijad. Sündmus leidis aset kolmanda veerandi lõpus korvialuse võistluse käigus. Kaks naismängjat, kes kaklust alustasid, eemaldati mängust. Mängu võitjaks tuli sellel kohtumisel Nevada, punktidega 55:53.
Video intsidentist Tyler Bischoffi twitteris:
https://twitter.com/Bischoff_Tyler/status/817908299571965952?ref_src=twsrc%5Etfw
Konstantin Vassiljev Poola liigas
Eesti jalgpallur, Konstantin Vassiljev, mängib Poola kõrgliiga klubis Jagiellonia Bialystok. Poola klubis on Vassiljev teinud palju edukaid mänge ja löönud mitmeid meeldejäävaid väravaid. Poolkaitsja Vassiljev sai esimese 20 vooruga kirja kümme väravat ning üheksa väravasöötu, mis annab talle poolkaitsjana koha liiga kolme parima väravaküti seas.
Poola jalgpalli kõrgliigahooaja poole peale jõudmise puhul korraldati suurejooneline parimate mängijate hääletus, kus kolmes kategoorias jõudis esikahe sisse ka Konstantin Vassiljev. 78% hääletajatest valisid Eesti jalgpalluri parimaks ründavaks poolkaitsjaks ja ligi 48% osalenutest valis Vassiljevi ka liiga parimaks võõrleegionäriks. Konstantin Vassiljev jäi napilt ilma liiga parima mängija nimetustest, kõigest 2% ületas teda Varssavi Legia ründaja Nemanja Nikolics.
Konstantin Vassiljevi valiti samuti 2016. aasta kõige ilusama Eesti jalgpallikoondise eest löödud värava autoriks. Esikoha tõi tabamus MM-valikmängus Gibraltari vastu. Auhinnaks sai Vassiljev viiendat korda Hõbepalli.
teisipäev, 3. jaanuar 2017
Dakari ralli algus
Tänavune Dakari ralli sai alguse
Eesti aja järgi 2. jaanuari pärastlõunal. Avakatsena sõideti 39 kilomeetrit ja
sellele lisandus 415 kilomeetrit ülesõitu. Päeva alustati Paraguais ja lõpetati
Argentiinas. Esimesena startisid mootorrataste sõitjad ning nendele
järgnesid quadidel, autodel, utv-del ja veoautodel osalejad.
Tulemused
Katsevõidu absoluutarvestuses sai
2011. ja 2015. aastal Dakari ralli võitja Nasser Al-Attiyah (Toyota). 10 kilomeetrit
enne katse lõppu tabasid Nasser Al-Attiyah masinat tehnilised probleemid.
Tehniliste probleemide tõttu läbis Toyota sõitja ülesõidu meeskonnakaaslase
Giniel de Villiersi auto splepis. Ralli üldarvestuses sai teise koha Xaiver
Pons (Ford). Xaiver Pons võib saada ajatrahvi ülesõidul ületatud kiiruse
eest. Kolmanda koha sai 2014. aasta Dakari ralli võitja Nani
Roma (Toyota). Dakari ralli kaheteistkordne võitja Stéphane
Peterhansel (Peugeot) lõpetas avakatse 12. kohal.
Mootorrataste üldarvestuse esimese kohal oli Xavier de Soultrait (Yamaha), kuid ülesõidul kiiruse ületamise eest lisasid kohtunikud tema üldajale minutilise trahvi. Trahv kukutas Yamaha kümnendaks ning liidriks tõusis Juan Pedrero Garcia (Sherco TVS). Teise koha saavutas Honda sõitja Ricky Brabeci ja kolmanda Paulo Gonçalves (Honda). Eelmise aasta võitja Toby Price (KTM) lõpetas seitsemeteistkümnendanda. Eestlased Toomas Triisa ja Mart Meeru (Husqvarna) lõpetasid avakatse vastavalt 60. ja 112. kohal. Malle-Moto klassis on Toomas Triisa 6. kohal ja Mart Meeru 15. kohal.
Mootorrataste üldarvestuse esimese kohal oli Xavier de Soultrait (Yamaha), kuid ülesõidul kiiruse ületamise eest lisasid kohtunikud tema üldajale minutilise trahvi. Trahv kukutas Yamaha kümnendaks ning liidriks tõusis Juan Pedrero Garcia (Sherco TVS). Teise koha saavutas Honda sõitja Ricky Brabeci ja kolmanda Paulo Gonçalves (Honda). Eelmise aasta võitja Toby Price (KTM) lõpetas seitsemeteistkümnendanda. Eestlased Toomas Triisa ja Mart Meeru (Husqvarna) lõpetasid avakatse vastavalt 60. ja 112. kohal. Malle-Moto klassis on Toomas Triisa 6. kohal ja Mart Meeru 15. kohal.
Veoautode absoluutarvestuse esimesel
katsevõidul sai esimese koha Tatra sõitja Martin Kolomy, kes võitis ka eelmisel
aastal Dakaril katsesõidu. Teise koha sai Tom van Genugten (Iveco) ja kolmanda koha Martin van Den Brick (Renault). Möödunud
aasta Dakari võitja Gerard de Rooy (Iveco) lõpetas avakatse viiendana. Eelmise
aasta võitja kehva aja põhjuseks on see, et kilomeeter enne katse lõppu
läks vasak tagumine rehv põlema.
Quadide üldarvestuse avakatse parim
oli Marcelo Medeiros (Yamaha). Teise koha sai Gastos
Gonzales (Yamaha) ning kolmanda Nelson Augusto Sanabria
Galeano (Yamaha).
Sébastien Souday on
Dakari (Yamaha) esimene katkestaja. Kolmandat aastat järjest Dakari
pooleli jätnud pranstlane kukkus ning murdis randme.
Tänavuse Dakari ralli uus klass on
UTV. Avakatse parim oli Tim Coronel (Suzuki). Teise koha sai Maganov Ravil
(Polaris) ja kolmas Andreu Cachafeiro Vidal (Yamaha).
Tellimine:
Postitused (Atom)